רוצה לדעת יותר?

אנו שולחים עדכון חודשי על האירועים והפעיליות באיזור

סדנת גינה הידרופונית ביתית

צמחים
שני | 17.06.19 | 17:30 האירוע הסתיים

כיצד נתמודד עם השינוי כאשר מספר צרכני המזון גדל בעוד מספר יצרני המזון קטן? הפתרון המקובל להבאת המזון לערים הינו הגדלת הייצור החקלאי התעשייתי באזורים החקלאיים. מיכון חכם, שימוש בדשנים, זרעים משופרים, כימיקלים ומונוקולטורה. כיוון שונה ומשלים מתבסס על הפיכת אנשי עיר לחקלאים עירוניים והוא עומד בליבו של תחום הולך ומתפתח הקרוי אגרואקולוגיה עירונית. האגרואקולוגיה העירונית מחפשת דרכים בהן חקלאות עירונית יכולה להגביר את הבטחון התזונתי על ידי פיתוח יכולת לספק ערך תזונתי מגוון ורב על פני שטח מצומצם, תוך חיסכון במשאבים והשתלבות בסביבה העירונית על היבטיה האקולוגיים, החברתיים והאסטטיים.

 

עמידה במשימה זו מחייבת פיתוחן של מערכות חקלאיות חדשניות המשלבות ידע מתקדם באקולוגיה וחקלאות עם הבנה של הצרכים ואורח החיים בעיר. שימוש בשיטות כדוגמת חקלאות ורטיקלית, חקלאות גגות, חוות עירוניות, גינות אינטנסיביות בבתים ובעיקר ההתפתחות של תחום ההידרופוניקה מדגים את הפוטנציאל ההולך ומתפתח לייצור מזון בתוך וליד הערים. (מתוך אתר AGROCITY)

הידרופוניקה היא שיטה לגידול צמחים במצע מנותק (ללא אדמה כלל) על בסיס מים. בד"כ מערכות הידרופוניות הן מערכות סגורות בהן מים מדושנים מסתחררים בצורה מתמדת במערכת. תמיסת המים עם הדשן מספקים את כל חומרי ההזנה ההכרחיים לצמח.

הידרופוניקה מאפשרת לגדל מזון טרי ומזין בכל בית.

 

מה בסדנה?

היכרות קצרה עם קפה ועוגיות

הצגת הנושא - יתרונות וחסרונות, צורות גידול שונות לגידול ביתי (בהמחשת מצגת ומוצרים).

היכרות עם הגינון ההידרופוני באשכול הפיס בנימינה.

סדנת שימוש ותפעול של  'קיט לגידול ביתי'.

 

מהסדנה תצאו עם:

ידע בגינון הידרופוני

התנסות בבניית ערכה לגידול ביתי

מערכת הידרופונית קטנה לגידול שתילים בבית

היכרות עם שכנים מהאזור

 

ההשתתפות ללא עלות בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל.

 

אשכול פיס, אורט בנימינה
ללא תשלום
בתמיכת השותפות
* שימו לב: שינויים ועדכונים יופיעו בדף הפייסבוק של הארוע.