רוצה לדעת יותר?

אנו שולחים עדכון חודשי על האירועים והפעיליות באיזור

אודותינו

אנחנו, יזמים, נציגים ופעילים מחמש רשויות שכנות ורמת הנדיב (וגם את ואתה, אם אתם גרים, עובדים או מבקרים במרחב), חברנו כדי ליצור הווה ועתיד טובים יותר לכולנו. בשילוב כוחות נוכל לשמור על המרקם הייחודי של המרחב, שמשלב ערכי טבע וחקלאות, ישובים כפריים ואתרי מורשת; נוכל לשפר את איכות החיים ולקיים קהילה משגשגת שנוכל להתגאות בה. זוהי קיימות, הלכה למעשה.

השותפות מבטאת את האחריות שלנו למרחב בו אנו חיים – מרחב שאינו מבחין בגבולות של רשויות. נחל תנינים חוצה את ומשפיע על המרחב, ויורד דרך יישובי אלונה ובנימינה עד לחופן של ג’סר אל-זרקא ומעגן מיכאל מבלי להתחשב בגבולות הארנונה. תחבורה, חקלאות, חיות בר, יתושים, תברואה ועוד, כל אלה מתעלמים בהפגנתיות מהמפות המוניציפליות.

זוהי הסיבה לייסודה של היוזמה – נטילת אחריות טבעית ומשותפת למרחב של קיימות.

 

מרחב טבעי מייצר שותפות טבעית

כולנו שותפים במרחב. כמו בכפר של פעם, כמו ברחוב בו גדלנו, כמו במשפחה. לכל אחד מאיתנו יש את המרחב הפרטי שלו ובכל זאת אנחנו גם משפיעים זה על זו, מתחשבים באלה שחולקים איתנו את המרחב ואחראים יחד על איכות חיים משותפת. בקעת הנדיב ואגן נחל תנינים הם המרחב הציבורי המשותף של זיכרון יעקב, בנימינה, גבעת עדה, ג'סר אלזרקא, ישובי אלונה וחוף הכרמל. מרחב שבו המשפחות השונות, בעלי העסקים, הרשויות, החקלאים, כולם מדברים ומשתפים פעולה זה עם זה. מרחב שנעים לחיות בו, שמתפתח ומשגשג, שמייצר סביבת מחייה איכותית שאנשים רוצים לגור בה (וגם ערך הנכסים בו עולה). מרחב שמרחיק לראות ומיטיב לתכנן גם לשנים הבאות, גם לדורות הבאים.

זוהי השותפות לקיימות אזורית.