רוצה לדעת יותר?

אנו שולחים עדכון חודשי על האירועים והפעיליות באיזור

אודות השותפות

השותפות לקיימות אזורית פועלת משנת 2015 ומאגדת חמש רשויות שכנות שחברו לרמת הנדיב לטובת שיתוף פעולה איזורי: זכרון יעקב, ישובי אלונה, בנימינה-גבעת עדה, ג'סר אל-זרקא, חוף הכרמל.
מטרת השותפות ליצור הווה ועתיד טובים יותר לתושבי האזור ושמירה על מרקמו הייחודי של המרחב, מתוך הבנה שאיכות החיים ורווחתם קשורים בקשר הדוק במצבה של הסביבה בה אנו חיים.

השותפות מתמקדת בשלושה תחומי ליבה –

  • קיום משותף של טבע, חקלאות ואדם – מציאת דרכים לדיאלוג וקיום של כל אלה, תוך הבנה והתחשבות הדדית ומבלי שאחד יבוא על חשבון השני.
  • תחבורה מקיימת – צמצום השימוש ברכב הפרטי והרחבת השימוש באמצעי תחבורה חלופיים כתחבורה ציבורית, תשתיות לרכיבת אופנית ותחבורה שיתופית.
  • כלכלה אזורית מקיימת – עידוד נכסים מקומיים תוך פיתוח הקהילה, קידום חיבורים בין הרשויות לעסקים המקומיים ועוד.

דרך צוותי עבודה שהוקמו לכל תחום – בוצע תכנון אסטרטגי, הוגדרו מטרות ויעדים, וגובשו תוכניות עבודה שמיושמות באמצעות מיזמים ופעולות בשטח.

אבן היסוד של השותפות היא הדיאלוג: הקשבה לתפיסות ולעמדות שונות, בניית הסכמות, גיבוש חזון ואסטרטגיה – כל אלה מהווים תשתית איתנה לשיתוף פעולה אמיתי.

משותפות לאשכול אזורי

הדיאלוג המתמשך בין הרשויות בשותפות, כמו גם העשייה חוצת המגזרים והיישובים, מכשירים את הדרך להקמת אשכול רשויות אזורי.
אשכול אזורי הוא מודל חדש המקודם על ידי משרד הפנים במטרה לייצר שיתופי פעולה בין מועצות באותו אזור גאוגרפי, להתייעלות כלכלית ופיתוח מנועי צמיחה. האשכול זוכה לתקציב ניהול שנתי ולגישה לתקציבי ממשלה לקידום פרויקטים שונים.
לאחר תהליך למידה מעמיק שהובילה השותפות, הגישו ראשי הרשויות למשרד הפנים את מועמדותם להקמת אשכול אזורי, שצפוי להיות מאושר במהלך 2018. האסטרטגיה שגובשה בצוותי השותפות תוטמע באשכול העתידי ותהווה מגדלור למרחב המקדם איכות חיים, סביבה וקהילה.

 

לצפיה בחוברת השותפות -

סיכום שנת 2016:

לצפיה בסקירה של שותפות, קיימות ואזוריות -

מאי 2016:

לצפיה בד"וח שותפויות אזוריות בארץ ובעולם -

אוגוסט 2017

תמונת כריכת הדו\"ח

   

 

מפת השותפות:

מפת השותפות

 

לוגואים של הרשויות החברות בשותפות