רוצה לדעת יותר?

אנו שולחים עדכון חודשי על האירועים והפעיליות באיזור

ספריה בתחנת אוטובוס במסגרת המיזם קוראים מבראשית

קוראים מבראשית

בי"ס בראשית, בנימינה
חי ובועט
בתמיכת השותפות

בית ספר בראשית מבנימינה, יחד עם הספרייה הציבורית בבנימינה, משתפים פעולה במיזם מיוחד - הקמת ספריות קהילתיות פתוחות בשטחים ציבוריים ברחבי בנימינה וגבעת עדה. מטרות המיזם הן להגביר תחושת קהילתיות, שכנות טובה ואחווה דרך נתינה חופשית והדדית, וכמובן לעודד קריאת ספרים! זאת, באמצעות הוצאת הספרים אל מחוץ לספריה ומיקומם בשטחים ציבוריים נגישים.
בספריות יש ספרים משומשים, בעברית ובאנגלית ובהתאמה לקהלי יעד שונים (נוער, הורים וילדים, מבוגרים וכדומה). הציבור מוזמן לעיין ולהחזיר, לקחת בהשאלה ולהחזיר בתום השימוש או להחליף ספרים ולתרום ספרים נוספים.
כחלק מתפישת הקיימות, והתפישה הבית-ספרית של התלמיד כחלק ממעגל סביבתי, אנושי ופיזי, בוצעה הקמת הספריות באמצעות שימוש חוזר בחומרים קיימים כגון ארגזי חלב, שאריות ריהוט, עצים וחומרים נוספים. הספריות נבנו ע"י הורים ובהנחיה מקצועית של נגרים, הכל בהתנדבות!
כשלושים ספריות כבר הוקמו והוצבו בכמה מקומות בהם מתכנס קהל, כגון גני שעשועים, המתנ"ס, מבנים המשמשים את תנועות הנוער ביישוב, תחנות אוטובוס וסניפי בנק ודואר. 
תלמידי בית הספר פועלים ללא לאות להשגת תרומות של ספרים ולתחזוקה שוטפת של הספריות – הוספת ספרים, טיפול ותיקון ספרים, שילוט מתאים. כמו כן יוסיפו תערוכות של יצירות ועבודות שנעשו בהשראת ספרים וסופרים, יפעילו שעות סיפור פתוחות לקהל הרחב, מיזמים של הפעלות והעשרה על ספרים או סופרים נבחרים ועוד.
למיזם עמוד פייסבוק בו ניתן למצוא מידע נוסף כגון: מפת מיקומי הספריות ומידע על פעילויות שונות כמו שעת סיפור, הפעלות לבני הנוער ועוד.

לפרטים נוספים והצטרפות לפעילות:

טלי חנניה taligilh@gmail.com

האירוע הקרוב