רוצה לדעת יותר?

אנו שולחים עדכון חודשי על האירועים והפעיליות באיזור

גינון בר קיימא

יותר פריחה, פחות אחזקה
נערות בשדה תורמוסים

מטרתו של פרויקט זה להפוך את הגינון הציבורי במרחב השותפות לגינון מקיים באופיו. גינון שמתחשב בסביבה ובבריאות התושבים, חסכוני במים, חסכוני בעבודת ידיים, מפחית את השימוש בריסוסים וכימיקלים, מעודד מגוון ביולוגי ומותאם לאקלים הישראלי.
הפרויקט מיושם בשטחים הירוקים במועצות, בפארקים, בכיכרות, בשכונות וברחובות. היישובים המשתתפים בפרויקט: זיכרון יעקב, בנימינה – גבעת עדה, ג'יסר אל זרקא וכרם מהר"ל והוא מתנהל בשיתוף פעולה הדוק עם מחלקות הגינון ושפ"מ (שיפור פני המושבות) במועצות.
את הפרויקט מלווה ומנחה מתכננת הנוף האקולוגית דבי לרר, המקדמת גינון מקיים בעיריות ורשויות.

גינון בר קיימא ברשויות
גננים בזכרון יעקב

שינוי תפיסת הגינון העירוני המוכרת בקרב הצוותים המקצועיים של אנשי המקצוע ברשויות, דורשת הכשרה והנחיה של צוותי הגינון לשינוי צורת האחזקה ולתכנון נכון ומותאם לצרכים, למיקום ולתנאים.
במסגרת הפרויקט קיבלו צוותי העבודה של קבלני הגינון ואנשי המקצוע של הרשויות, הנחייה שוטפת בשטח. התקיים לימוד של עקרונות הגינון המקיים ועזרה במימוש העקרונות בפועל. נערכו סיורים מקצועיים ומפגשי למידה משותפים.
בנוסף, מקדם הפרויקט את ההבנה בקרב התושבים ליתרונות שיטת הגינון המקיים, ותומך ביצירת  חיבורים טבעיים עם יוזמות של תושבים המקדמים רעיונות דומים, כמו מיזם פרחי הבר שמטפח שטחים ציבוריים שאינם מושקים על ידי זריעת פרחי בר.

קורסים והשתלמויות לקהל מקצועי ותושבים
מודעות לקורסים לגינון

מתוך ההבנה כי שינוי יש לחולל בכל המדרגים ולהשפיע על כל הנוגעים בדבר וכדי להעלות את רמת המודעות לחשיבות הגינון המקיים ולהשפעתו הרבה על סביבת החיים שלנו, נערכו מספר קורסים והשתלמויות.  כל זאת כדי לאפשר את רכישת הידע המקצועי ואת מימושו אצל כמה שיותר אנשים בישובי השותפות.
ב 15/6/2017, התקיים ברמת הנדיב יום עיון בנושא של גינון בר-קיימא לגננים פרטיים, בשיתוף עם משתלת הרמוניה בטבע.

בחודשים פברואר- מרץ 2017 התקיים קורס לחובבי גינון בנושא: טיפוח ותחזוקת הגינה הביתית, ומאביב 2017 ועד היום התקיימו 3 מחזורים של קורסים בנושא: הקמת גינה אורגנית, המתייחסים לגידול גינת ירק אורגנית בחצר המותאמת לעונת השנה.

מוזמנים לצפות בפיסבוק באלבום התמונות של הקורס האחרון להקמת גינה אורגנית.